"Kõigil kaheksal tegutsemisaastal on väärikate ülikoolis tunnistuseni jõudnud 68 eakat tudengit ja kokku on lõpetanud selle aja jooksul 3267 õppurit," märkis Tartu ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli projektijuht Mari Suurväli.

"Inimesed on väärikate ülikooli loengutest väga huvitatud ja tahavad teada, mis maailmas toimub," avaldas Suurväli. "Meie eesmärk ongi aidata mõista ühiskonnas toimuvaid protsesse."

Tänavuse õppeaasta populaarsemateks lektoriteks valiti loomariigi rikkusest kõnelnud Mati Kaal, eestlaste eluringist rääkinud Marju Kõivupuu, välispoliitikast arutlenud Toomas Alatalu, teemal "Mis on elus tähtis?" kõnelnud Vahur Kersna ja Eesti Vabariigi esimesest presidendist rääkinud Trivimi Velliste.

Väärikate ülikooli teenetemärk anti tänavu maanteeametile, mis koos Pärnu linnavalitsusega korraldab eakatele sõidukijuhtidele tasuta koolitust "Väärikas mootorsõidukijuht". Tunnustuse võttis vastu maanteeameti ennetustöö osakonna peaspetsialist Gerli Grünberg.

Õppeaasta viimase loengu pidas tulevikuõppe teemal sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

Lõpputunnistused andis väärikatele üle Pärnu kolledži direktor Henn Vallimäe.