Pärnu kolledži ettevõtlusnädala sündmused tõid ühele lavale oma ala eksperdid
5.–11. oktoobril üle Eesti aset leidnud ettevõtlusnädala juhtlauseks oli „Avasta ettevõtlikkuse valem!“. Seepärast pööras ka TÜ Pärnu kolledž oma seminaride kaudu tähelepanu ettevõtlikkusele kui isikuomadusele. Seminaridena leidsid aset „Teenusedisainist tegijate pilgu läbi – kogemusi jagavad Eesti Disainiauhinnad 2020 nominendid", „Plaan B – väga pro!" ja „"ÄMBER" kui õpetaja".
TÜ Pärnu kolledži sündmuste peakorraldaja, ettevõtlusosakonna projektijuht Kadri Orula toob välja, et erinevate inimeste lood näitasid, kuidas ettevõtja ja ettevõtlik inimene oskab hakkama saada muutunud olukordades. „Kuigi igaühel meist on oma lugu, tõdeti, et väga palju kogetakse ja tunnetatakse samu raskusi, väljakutseid, probleeme. Meeldis just, et igas vestlusringis tulid välja igapäevaste tegemiste ja tööde kõrval ettevõtjate inimlik pool ning emotsioonid, mis ettevõtlusega kaasas käivad. Varjupooleks võib olla läbipõlemine, millele kahjuks palju viidati. Samuti on ettevõtliku inimese omaduseks tahe oma unistused ja soovid ellu viia. Meeleolukal ja humoorikal seminaril „"Ämber" kui õpetaja“ toodi hästi välja, et kui juba mõtled mingi ettevõtmise peale, siis oledki loomult ettevõtja. Nagu üks esinejatest, ettevõtja Elena Kuslap, soovitas, tuleb kohe tegutsema hakata, ennast arendada, uurida huvipakkuva valdkonna kohta — osaleda näiteks koolitustel, kust leida mõttekaaslasi, nõuandjaid ja/või partnereid. Tundub, et kokkuvõttes on ettevõtlikkuse valemiks ikkagi iseenda kuulamine ning julgus teha seda, mis just endale huvi pakub ja silma särama paneb - siis kõnetab see ka teisi."
Tuleb kohe tegutsema hakata, ennast arendada, uurida huvipakkuva valdkonna kohta, käia näiteks koolitustel, kust leida mõttekaaslasi, nõuandjaid, partnereid. (Kadri Orula, TÜ Pärnu kolledži sündmuse peakorraldaja,ettevõtlusosakonna projektijuhi mõtted Elena Kuslapi esinemisest)
Turismi- ja hotelliettevõtluse kolmanda kursuse üliõpilane Sindy Tsukker märkis, et kõik üritused täiustasid üksteist ja käsitlesid erinevaid ettevõtluse põhimõtteid, millega tuleks kindlasti arvestada. „Üritustest huvipakkuvamad olid seminarid sündmuskorralduses asetleidvatest juhtumitest ning õppetunnid ettevõtlusest. Kolme päeva jooksul oli esinejate seas väga värvikaid kujusid, kes tegid üritused eriti naljakaks ja ägedaks. Kõige paremini jäid meelde Haapsalu Kuursaali juhataja Kai Tarmula üllatavad kogemused klientidega ning tema juhtimisviis (kuidas ta hoiab oma töötajaid). Viimasel üritusel räägiti palju huvitavaid lugusid "ämbritest" ettevõtluses. Kõige kaasahaaravama loo rääkis ettevõtja Taavi Tamm, kelle hulljulge idee tulemusena tekkisid Pärnu randa 8 piljardilauda. Läbi ettevõtjate lugude ja õppetundide oli võimalus kõikidel osalejatel teada saada asjaoludest, mis ettevõtluses toimivad ja mis mitte. Mulle endale jäi kõige paremini meelde üks Tanel Talve öeldud ütlus: ,,Selleks, et omletti teha, ei pea ise oskama muneda" ehk siis tuleb õiged inimesed enda heaks tööle panna ja mitte üritada kõike probleeme ise lahendada. Kokkuvõttes olid kõik kolm üritust informatiivsed ning andsid teadmisi ja näpunäiteid ka edaspidiseks eluks," toob välja Sindy.
- Sündmusel „Teenusedisainist tegijate pilgu läbi – kogemusi jagavad Eesti Disainiauhinnad 2020 nominendid" astusid üles rahvusvahelise tarkvaraarendusettevõtte Nortal esindaja Helen Kokk, Sotsiaalkindlustusametist Krõõt Kroonmäe ja Trinidad Wisemanist Hegle Sarapuu-Johanson.
- „Plaan B – väga pro!" käis sündmuskorralduse kogemustest rääkimas Kabli Päikeseloojangu festivali eestvedaja Eveli Loorents, Rõõmsate Laste Festivali ideeautor ja eestvedaja Kati Ruubel, WALK - Pärnu tänavaartistide festival peakorraldaja Johanna Roos, Haapsalu Kuursaali tegevjuht Kai Tarmula, Pärnu Kahe Silla klubi spordisündmuste peakorraldaja Vahur Mäe ja MTÜ Lugu juhatuse liige Viivika Orula
- „ÄMBER" kui õpetaja" sündmusel käisid oma ettevõtluskogemustest jagamas Melorell Apartments juhatuse liige ning haldaja, ettevõtja, kinnisvaraarendaja ning investor Elena Kuslap, vabakutseline fotograaf ja graafiline disainer, magic creator oma ettevõttes VAIBZ Elena Liik, Janely Koduköök asutaja, RMK puudeistutaja ning muidu köögirööbik Janely Kuuskler-Adler, Voose Päikesekodu, Voose külaseltsi juhatuse liige, Modern Mobility nõudluspõhise transpordi juht Tanel Talve ja MyGames üks asutajatest, Starter Pärnumaa programmijuht Taavi Tamm.