Pärnu kolledž hakkab koos välisülikoolidega arendama ranniku- ja mereturismi teemalist õppemoodulit
Novembrikuus sai stardipaugu Erasmus+ rahvusvaheline projekt Skills4CMT (Sector specific skills development in coastal and maritime tourism), milles osaleb ka Tartu Ülikooli Pärnu kolledž.
Projektis ühendavad jõud kolmeks järgnevaks aastaks 6 kõrgkooli: Satakunnan ja Seinajoen Rakenduskõrgkoolid Soomest, Vidzeme Rakenduskõrgkool Lätist, Dundalk Tehnikainstituut Iirimaalt, HZ Rakenduskõrgkool Hollandist ning TÜ Pärnu kolledž Eestist. Koos hakatakse arendama rahvusvahelist õppemoodulit, mis keskendub ranniku- ja mereturismile Euroopa jaheda veega sihtkohtades – Läänemere, Põhjamere, Atlandi ookeani ääres.
Projekti eesmärk on tõsta teadlikkust ranniku- ja mereturismi valdkonnapõhiste oskuste ja kvalifikatsiooni olulisusest, arendada väljundipõhine õppemoodul, mis toetuks tugevale koostööle ülikoolide vahel ja tõsta digilahenduste osakaalu õppeprotsessis ning pakkuda uusi paindlikke õppevorme.
Kõikidel kõrgkoolidel on juba edukalt toimivad turismiõppekavad, mille raames luuakse 4 uut õppeainet, mis liidetakse kokku üheks tervikmooduliks. Uue õppemooduliga loodetakse täita teemaga seonduvaid lünki ning tõsta turismihariduse üldist kvaliteeti.
Projekt hõlmab järgnevad tegevused:
• Viiakse läbi uuringud ranniku- ja mereturismi piirkondades, et välja selgitada olulised erialased teadmised ja oskused, mis on vajalikud just selles spetsiifilises valdkonnas töötamiseks;
• Uuringute tulemustele toetudes töötatakse välja ametialased profiilid, mis kirjeldavad antud valdkonnale vajalikke erialaseid teadmisi ja oskusi;
• Viiakse läbi intervjuud ranniku- ja mereturismi piirkondade arendajate ja spetsialistidega, et kaardistada vajadused ja praegused puudused, mis valdkonnas eksisteerivad;
• Arendatakse ühiselt välja õppemoodul, mis keskendub ranniku- ja mereturismile ning selle valdkonna spetsiifikale. Moodulit luues arvestatakse digitehnoloogia olulisust, e-õppe võimalusi ning paindlikke õppevorme.
Ühistööna valmiv rahvusvaheline õppemoodul on heaks täienduseks juba pakutavale turismiharidusele, aga ka vajalikuks erialaseks teadmiste salveks nii turismiettevõtjatele kui kohalikele arendusorganisatsioonidele.
Kõrgkoolid loodavad projekti tegevustega soodustada kohalikku majanduskasvu, töökohtade loomist ja säilimist rannikuregioonides ning Euroopa rannikualade arendamist ühtse turismituru ja -sihtkohana.