Avalik veebiseminar: Tuleviku oskused ja tuleviku haridus
Aeg: 23. aprill kell 15–17
Korraldaja: Academia Pernaviensis
Link osalemiseks lisatakse enne sündmuse algust
Veebiseminari modereerib Margit Raid.
Academia Pernaviensise neljas mõttekoda toimub esimest korda veebikeskkonnas. Sel korral räägib majandusteadlane Raul Eametsa teemal „Tuleviku oskused ja tuleviku haridus“ ning sellele järgneb arutelu.
Oma ettekandes vaatab professor Eamets suuri üleilmseid trende, mis meid täna ja suure tõenäosusega ka järgneva 15–20 aasta jooksul mõjutavad. Lisaks arutleb ta teemal, kuidas muutub tulevikus tööturg ja mis oskusi on tulevikus vaja. Loengu teises osas käsitleb Raul Eamets Eesti haridussüsteemi võimalikku tulevikku, ettekanne tugineb „Eesti haridusstrateegia aastaks 2035“ tarbeks koostatud visioonipaberil, mille koostamise ühte töörühma R. Eamets juhatas.
RAUL EAMETSAST
Raul Eamets on lõpetanud 1982. aastal Sindi Keskkooli. 1987. aasta Tartu ülikooli õigusteaduskonna ja kaitsnud samas ülikoolis 2001 doktorikraadi majandusteadustes. Täna on ta Tartu ülikooli majandusteaduskonna makroökonoomika professor, sotsiaalteaduste valdkonna dekaan ning ülikooli Rektoraadi liige.
Ta on kirjutanud artikleid väga erinevatel tööturu teemadel: tööturu paindlikkusest, hariduse ja tööturu seostest, rändest, palgalõhest ning tööturu tuleviku trendidest. Osalenud paljudes rahvusvahelistes ja kodumaistes teadusprojektides Eesti eksperdina või töögrupi juhina. Kokku on Eametsal ilmunud ligi 150 teadustööd. Lisaks ülikooli tööle juhatab ta Eesti Eelarvenõukogu, mis vastavalt Euroopa Liidu raamistikule teostab sõltumatut järelevalvet Eesti eelarvepoliitika üle. Ta on olnud Eesti Panga Nõukogu liige, kuulub täna BIGPANGA nõukogusse ning mitmetesse eriala kogudesse ja nõukogudesse.
REGISTREERIMINE
Registreeru veebiseminarile: www.pc.ut.ee/et/academia-pernaviensis-iv-mottekoda
Mõttekoda toimub veebikeskkonnas Zoom (link saadetakse meilile)
ACADEMIA PERNAVIENSISEST
Academia Pernaviensis on loodud eesmärgiga soodustada Pärnus akadeemilist suhtluskeskkonda, ühendada siit pärit ja Pärnuga seotud haritlasi, rikastada ühistegevustega linna haridus- ja kultuurielu ning toetada noorte osalust Pärnu akadeemilise pärandi edasikandmisel.