2016. a projektid
2016. aastal korraldasid meie sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse tudengid rida põnevaid projekte.
26. oktoobril viisid avatud ülikooli üliõpilased Katrin Hansumäe, Liis Volens, Liis Tsebotnikova ja Diana Tammine läbi TÜ Pärnu kolledžis ürituse „Ema-isa teadmiste päev“, kus jagati lapsevanematele infot lapse kasvatamise ja kasvamisega seonduvalt. Erinevad spetsialistid jagasid infot sotsiaaltoetuste ja -teenuste, tervisliku toitumise, probleemsete laste kasvatamise ning perevägivalla ennetamise kohta. Osalejate tagasiside oli äärmiselt positiivne ning leiti, et lapsevanematele on vaja rohkem just süvitsi minevaid seminare ja töötubasid erinevate laste kasvatamisega seotud teemade kohta.
27. oktoobril viisid sama kursuse ja eriala üliõpilased Liina Ajangu, Monika Pavelson, Aire Lünekund ja Eda Rannamägi Kuressaare Perekodu erivajadustega lapsed Kõljala talli, kus lastele pakuti võimalust tutvuda erinevate loomadega ning veedeti ühine meelelahutuslik päev igapäevasest keskkonnast väljas koos vabatahtlike abiga.
26. novembril toimus Paikuse Spordihallis „Spordipäev ratastoolis“, mille viisid läbi avatud ülikooli 3. kursuse üliõpilased Kristjan Õunpuu, Siim Rumberg, Heike Peterson, Anna-Maria Taidla, Greta Pedaja ja Kätlin Rattasep. Spordipäeva idee tuli üliõpilastel ühise ajurünnaku käigus, kus sooviti teha midagi, mis paneks inimesi liikuma ning oleks samas ka innovatiivne ehk, et see on midagi sellist, mida varem Eestis väga tehtud pole.
Spordipäeva eesmärgiks oli tuua kokku sporti armastavad inimesed, nii ratastoolis kui ilma ratastoolita.
Paikusele kutsuti ratastoolis inimesi sportima ning teisi proovima kuidas on ratastoolis aktiivselt liikuda. Osalejatele viidi läbi võistluslik takistusraja sõit, teatevõistlus, lauatennis, korraldati line-tantsu õpituba ning toimus ratastoolis korvpallivõistlus, kus üksteise vastu astusid Eesti Ratastoolikorvpalliklubi ja Paikuse korvpalliklubi spordimehed. Pealtvaatajatele pakuti võimalust osaleda heategevusloteriis ning proovida pauside ajal ka ise ratastoolis liikuda.
Üliõpilaste kogemused üritusest:
Kristjan:
Minule andis selle ürituse korraldamine suure-suure kogemuse teha midagi head ja arendas tugevalt pingetaluvust. Sain kindlasti lähedasemaks inimestega, kellega ma muidu puutun kokku ainult koolis ja sain aru, et seltskond, kellega see üritus korraldatud sai on väga edasipüüdlik ja toetav. Kui tahad jõuda kuskile kiiresti, tee seda üksi, aga kui tahad jõuda kaugele, siis leia endale hea meeskond!
Anna-Maria Taidla:
Minu jaoks andis see üritus palju juurde just sponsorite osas, kuidas nendega suhelda, mil viisil läheneda. Samuti tuleks ürituse planeerimisel juba väga varakult sellega pihta hakata, sest nagu näha oli, siis mõnel ettevõttel läks tükk aega, et vastata.
Tekkis veel tahtmine sarnase eesmärgiga üritus kunagi läbi viia, sest see positiivne emotsioon, et oh, ma olen ka antud ürituse läbiviimsel oma panuse andnud, on nii hea tunne!
Ja muidugi, mis peamine, meie super meeskond! Sellist asja on hea ajada, kus eksisteerib usaldus ja hea tiimitöö.
Heike Peterson:
Isiklikult andis sellise ürituse korraldamises osalemine võimsaid emotsioone. Näha, kuidas inimesed nautisid päeva ja osalesid aktiivselt line-tantsus ja takistusraja läbimisel valmistas rõõmu meile kõigile. Tagasiside põhjal võib öelda, et see üritus oli vajalik ja tõi kohale väga huvitava ja kirju seltskonna. Aitäh kamraadid, me ajame õiget asja!