Vastuvõtutingimused
Õppetöö toimub Pärnu kolledžis
Lõpetamisel omandatav kvalifikatsioon: ärijuhtimise magister
Sessioonõpe
Õppeaeg 2 aastat
2020/2021. õa õppesessioonide ajad leiad siit
Miks õppida Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis teenuste disaini ja juhtimist?
- Tartu Ülikooli Pärnu kolledži ja majandusteaduskonna ühisõppekava, kus teadmised teenuste disainimise protsessist ja meetoditest muutuvad tänu põhjalikule praktikale elulisteks.
- Põhjalikud teadmised juhtimisest, turundusest ja disainist ning oskused disainida teenindusorganisatsiooni teenuseid.
- Mõeldud kõigile, kes soovivad arendada oma loovust ja analüütilisi oskusi ettevõtluse valdkonnas, keskendudes teenindusorganisatsioonide spetsiifikale.
Tutvu õppekavaga õppeinfosüsteemis
Eeldusained ja vastuvõtutingimused
Vastuvõtu eeltingimuseks on bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase. Eeldusaineid ei ole õppekaval kehtestatud.
Õppekohtade arv: 20
Vastuvõtutingimused | Osakaal |
essee | 70% |
eelmise õppeastme keskmine hinne | 30% |
Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel.
Kandideerimiseks vajalik minimaalne punktisumma on 66,0.
Erialakatse
Erialakatse on essee, mis tuleb esitada koos avaldusega SAISis.
Õppima on oodatud nii majanduse kui ka muude erialade lõpetanud, kelle ametialane karjäär eeldab teadmiste täiendamist teenuste disaini valdkonnas.
Erialakatse ülesehitus
Sisseastumiseksamiks on essee, milles magistriõppesse kandideerija avab oma eesmärgid ning teaduslikud ja praktilised probleemid, mida ta soovib uurida magistriõpingute käigus ning selgitab oma motivatsiooni astuda magistriõppesse. Esseest peaks selguma autori huvi püstitatud probleemide vastu ja nende lahendamise võimalused TÜ magistriõppes õppimise käigus.
Parima üliõpilaskandidaadi tulemusele omistatakse koondhinnang 100 punkti, ülejäänute punktid arvutatakse protsendina 100-st. Essee orienteeruvaks pikkuseks on 3–4 lehekülge. Essee sisulisel koostamisel tuleb tugineda reaalsetele probleemidele Eesti organisatsioonides (ettevõtetes, asutustes), esitades nende süsteemse käsitluse. Tugineda võib ka konkreetsele organisatsioonile ning seostada see vaadeldava organisatsiooni vajaduste ja probleemistikuga. Essee koostamisel tuleks kasutada eelkõige viimastel aastatel ilmunud raamatuid, teadusartikleid ning andmebaase, mis tuleb ka korrektselt viidata ning lisada loeteluna töö lõppu. Essee koostamisel on otstarbekas käsitleda uuritava valdkonna teoreetilisi ja praktilisi probleeme ning leida teooria ja praktika vahelisi seoseid ja vastuolusid, mis annavad võimaluse uurimisprobleemi püstitamiseks. Töö vormistamisel tuleb lähtuda TÜ Pärnu kolledži üliõpilastööde juhendist.
Õppima on oodatud nii majandus- kui teiste erialade lõpetanud, kelle ametialane karjäär eeldab teadmiste täiendamist valitud spetsialiseerumisel. Lisaks uurimisprobleemi esitamisele peaks kandideerija essees avama oma motivatsiooni õpingute jätkamiseks teenuste disaini ja juhtimise valdkonnas (s.h. välja tooma soovitud spetsialiseerumise suuna) kirjeldades tagasi vaatavalt oma senist hariduskäiku ning ametialast karjääri (rõhuasetusega viimasel 5 aastal) ning tulevikku vaatavalt edasist soovitud karjäärialast tulevikku.
Tutvu ka „Kuidas kirjutada esseed teenuste disaini ja juhtimise magistriõppesse sisseastumiseks?“
Hindamine
Essee hindamisel arvestatakse (maksimaalselt 100 punkti):
- Selles püstitatud uurimisprobleemide, eesmärgi ja uurimisülesannete sobivust uurimistööks – kuni 20 punkti.
- Uurimisprobleemi olemuse ja taustinfo ning aktuaalsus kirjeldatust, uuritava valdkonna teoreetiliste ja praktiliste probleemide väljatoomist ja analüüsi oskust ning teooria ja praktika vaheliste seoste välja toomise oskust – kuni 30 punkti.
- Selle ülesehitust, keelekasutust ja kasutatud materjalide sobivust – kuni 30 punkti
- Kuivõrd soovitav magistrikraad ja teenuste disaini valdkond seondub kandideerija senise (ja tulevase soovitud) ametialase karjääriga ning on seni omandatud hariduse loogiliseks jätkuks – kuni 20 punkti.
Kontaktid
Küsi erialakatse, õppekava ja õppimise kohta | Küsi sisseastumise kohta |
445 0520 Tartu Ülikooli Pärnu kolledž |
Vt korduma kippuvaid küsimusi 445 0537 / 445 0521 sisseastumine [ät] pc.ut.ee |