Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korraldus
RAKENDUSKÕRGHARIDUS
Sessioonõpe 
-
Ainulaadne õppekava, kus saab õppida sotsiaaltöö kõrval ka rehabilitatsiooni
-
Õppides väärtustatakse inimesi, sotsiaalseid oskusi ja praktilist kogemust
-
Meie vilistlased teevad tähendusrikast tööd inimeste suurema tegevusvõime nimel
ÕPPETÖÖ
Õpid väärtustama ja arendama inimvara, et saavutada inimeste parem tegevusvõime. Oma rolli paremaks tajumiseks ühiskonnas läbid üldharivad ained, mis hõlmavad sotsioloogiat, majandust, õigust ja psühholoogiat. Suur osa on praktilistel ainekursustel nagu enesejuhtimine, võlanõustamine ja rühmatöö. Teeme õppekäike asutustesse ning kutsume spetsialiste loengutes oma kogemusi jagama ja üliõpilastega arutlema.
Teisest õppeaastast alates saad omandatud oskusi proovile panna sotsiaal- ja rehabilitatsioonivaldkonna asutustes: töötukassas, omavalitsustes, haiglates, ministeeriumis, koolides, politseis, hoolekandeasutustes, varjupaikades, kinnipidamisasutustes, sotsiaalvaldkonna mittetulundusühingutes või teenuseid pakkuvates ettevõtetes.
ÕPPETÖÖ KORRALDUS
ÕPPEVORM | Sessioonõpe |
ÕPPE KESTUS |
3 aastat |
ÕPPEKAVA | 180 EAP (vaata õppekava) |
ÕPPEMAKS |
Tasuta |
ÕPPETÖÖ TOIMUMINE |
Sessioonõppes toimub õppetöö üks kord kuus neljal-viiel päeval nädalas (kolmapäevast või neljapäevast pühapäevani). Õpitakse nii auditooriumis (loengutes, seminaridel ja praktikumides) kui ka iseseisvalt (töötades õppematerjalidega, tehes kodutöid, õppides virtuaalkeskkonnas, tehes õppepraktikat jne).Õppekava sobib töötavatele inimestele, kes soovivad õppida töö kõrvalt väiksema koormusega.
Praktikal on õppekavas suur osakaal: õpingute ajal käiakse 16 nädala vältel organisatsioonides praktikal ja enamikus õppeainetes saab teha põnevaid praktilisi töid. Lisaks tehakse õppekäike sotsiaal- ja rehabilitatsiooniasutustesse ning tihti kutsutakse üliõpilastele oma teadmisi jagama erialaspetsialiste. Võimalus on õppida ja teha praktika meie partnerülikoolides välismaal.
Õpingud lõpevad lõputöö kaitsmise või lõpueksamiga. |
Miks valida sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse õppekava?
Triin Mäger, praegune vilistlane, noorsootöötaja, Noorte Tugila noorsootöötaja, Aasta noorsootöötaja 2020
KESKKOND
Pärnu on õppimiseks parim koht. Kolledži hoones asuvad ka ettevõtluse arendajad ja tehakse koostööd ettevõtjatega. Meeleolukas tudengielu ei vaibu ka talvel. Korraldatakse sündmusi üliõpilastele, õppejõududele, vilistlastele ja kogu linnarahvale. Igal aastal toimub kogu Pärnut hõlmav tujuküllane ööorienteerumine, traditsioonide hulka kuuluvad ka rebastenädal, jõulupidu ja emakeelse ülikooli aastapäeva tähistamine.
Väärt teadmisi ja eneseharimisvõimalusi pakuvad Pärnu ja ülikooliga seotud ärksaid inimesi koondava Academia Pernaviensise kooskäimised. Pärnu kolledži juures tegutsevad tudengiteater K-äng2 ja üliõpilaste pallimänguvõistkonnad. Ettevõtlikel inimestel aitavad teoreetilisi teadmisi ellu rakendada Starter@Pärnumaa, konkurss „Ettevõtlik pärnakas“ ja Ajujaht.
VILISTLASENA
Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse õppekava lõpetanut ootab ees väga lai tööpõld. Meie vilistlased töötavad nii avalikus, era- kui ka vabasektoris.
Õppekava lõpetanud töötavad:
- sotsiaaltöötajatena,
- arendusspetsialistena,
- juhtumikorraldajatena,
- noorsoopolitseinikena,
- rehabilitatsioonispetsialistena,
- noorsootöötajatena,
- lastekaitsespetsialiste,
- asutuste juhtidena.
Õpingute käigus saad piisavad teadmised ja oskused ka selleks, et alustada sotsiaalvaldkonna ettevõtjana. Õpinguid on võimalik jätkata magistriõppes nii Tartu kui ka muudes ülikoolides.
VAATA KA VASTUVÕTUTINGIMUSI
KONTAKT
sisseastumine [ät] pc.ut.ee
445 0537, 445 0521