Heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimine
MAGISTRIÕPE
Päevaõpe
Kas teadsid, et heaolutööstus on kõige kiiremini arenev tööstusharu maailmas? Kas oled mõelnud, et võiksid anda oma panuse inimeste tervise edendamisesse? Kas oled loominguline ning huvitud teenuste disainist? Kas näeksid ennast tulevikus töötamas spaas või tervise- ja heaolukeskuses?
Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis on võimalik omandada magistrikraad rahvusvahelisel õppekaval Heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimine. Tegemist on Euroopas ainulaadse õppekavaga, mis selgitab heaolutemaatikat laiemalt, keskendub spaa- ja heaoluteenuste disainile ning teenuste ja protsesside juhtimisele.
Õppekava tugevused:
- rahvusvaheline õpe koduses Eestis;
- rahvusvaheliselt tunnustatud lektorid;
- väikesed õppegrupid – personaalne lähenemine igale õppijale;
- multikultuurne õppegrupp;
- praktika- ja õppevõimalused välismaal.
ÕPPETÖÖ
Magistriprogrammi sisuliste õppemoodulite väljatöötamisel on tuginetud neljale tugisambale, mida kõiki ühendab omavahel märksõna „heaolu“ : inimene, ühiskond, turism ja ettevõtlus. Õppekavas leiavad kajastamist sellised tänapäeval olulised mõisted nagu jätkusuutlikkus, kvaliteet, loovus ja innovatsioon.
Päevane magistriõpe pakub huvitavaid ja kaasahaaravaid teemasid, millest paljud suunatud heaolu- ja spaateenuste põhjalikule tundmaõppimisele. Lisaks omandavad õppijad laiapõhjalised teadmised jätkusuutliku arengu printsiipidest, teenuste disainist ja kvaliteedist, inimressursside, teenuste, protsesside ja projektide juhtimisest, turundusest ja ettevõtlusest.
Õppekaval jagavad oma teadmisi Pärnu kolledži tugevad õppejõud Monika Kumm, Anne Roosipõld, Margrit Kärp, Inna Bentsalo ja Marit Piirman koos rahvusvaheliselt tunnustatud ekspertide ja lektoritega erinevatest riikidest: Melanie Smith ja Laszlo Puczko Ungarist, Mario Passos Ascencao Soomest, Tom Baum ja Claire Agutter Suurbritanniast, Ilona Beliatskaya Valgevenest jt.
Õppekava on praktilise suunitlusega, mistõttu eriline tähelepanu on praktikal ning õppereisidel. Külastatakse spaasid ja heaolukeskuseid mitmel pool Eestis, arutatakse koos spaajuhtidega ettevõtete kitsaskohti ja võimalusi. Kõik üliõpilased sooritavad praktika mõnes Eesti või välisriigi spaa- või heaoluettevõttes. Võib juhtuda, et üliõpilane leiab oma tulevase töökoha juba praktikat läbides.
Eesmärk ja sihtrühm
Õppekava on mõeldud kõigile valdkonnast huvitatutele, kellel on omandatud bakalaureuseharidus (või sellega võrdne, nt rakenduskõrgharidus). Varem omandatud haridus või eelnev töökogemus turismi, meditsiini, tervise või juhtimise/majanduse alal ei ole eelduseks - kandideerida võivad kõik.
Õppekava eesmärk on anda tugev erialane kõrgharidus juhtidele, ettevõtjatele, spetsialistidele ja ekspertidele, kes soovivad töötada spaa- ja heaoluvaldkonnas. Magistrikraadi omandamine võimaldab soovi korral jätkata õpinguid doktoriõppes. Potentsiaalsed karjäärivõimalused ootavad spaades, tervisekeskustes, taastusravikeskustes, omavalitsuste ja regioonide arendusosakondades.
Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž teeb aktiivset koostööd erinevate Euroopa ülikoolidega, Eesti Spaaliidu, rahvusvaheliste spaa- ja heaoluasutustega ning paljude teiste partnerasutustega, et võimaldada õppijatele täiendavaid õppe- ja sobivaid praktikavõimalusi.
ÕPPETÖÖ KORRALDUS
ÕPPEVORM | Päevaõpe |
ÕPPE KESTUS | 2 aastat |
ÕPPEKAVA | 120 EAP (vaata õppekava) |
ÕPPEMAKS |
Sihtstipendiumite arv: 7 Õppekaval on 7 sihtstipendiumi, mis vabastavad üliõpilase õppetasu maksmisest. Sihtstipendiumid vabastavad üliõpilase õppetasu maksmisest. Sihtstipendiumi saavad 7 parimat kandidaati. Tasuliste õppekohtade arv: 8 Võimalik on taotleda õppelaenu. Õppelaenu väljastavad pangad: Swedbank, SEB pank, LHV pank, Luminor pank, Danske pank. |
ÕPPETÖÖ TOIMUMINE |
Esimese õppeaasta jooksul läbitakse suurem osa teoreetilisest õppest. Päevane õpe eeldab üliõpilastelt kohalolekut ning loengutes osalemist kas siis klassiruumis või veebikeskkonnas. Loengusessioonid on põnevad, lektorid erinevatest riikidest jagavad oma kogemusi ning kutsuvad elavatele aruteludele. Teise õppeaasta sügissemestril on võimalik sooritada pikem praktika kas Eestis või välismaal või hoopis minna vahetusüliõpilasena semestriks mõnda teise Euroopa ülikooli. Algab ka ettevalmistus magistritöö kirjutamiseks. Teise aasta kevadel toimub magistritöö kaitsmine. |
Miks valida heaolu- ja spaateenuste disain ja juhtimise õppekava?
KESKKOND
Suvepealinnas on meeleoluka tudengielu elamise võimalusi ka talvel. Juba mitmel aastal on toimunud kogu linna hõlmav tujuküllane ööorienteerumine. Traditsiooniks on kujunenud ka mitu muud üritust, näiteks jõulupidu, emakeelse ülikooli aastapäeva tähistamine ja rebastenädal.
Tegutseb Pärnu kolledži tudengiteater K-äng2, korraldatakse äriideede arendusprogrammi Starter@Pärnumaa, konkurssi „Ettevõtlik pärnakas“ ja võistlust Ajujaht. Tegutsevad tudengite korvpalli-, jalgpalli- ja võrkpallivõistkonnad. Üliõpilastel on võimalus ise üritusi organiseerida, sest tudengite initsiatiiv ja uued ideed on alati oodatud. Tartu Ülikooli Pärnu kolledžil on oma vilistlaskogu.
VILISTLASENA
Heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimise magistrikraadiga lõpetajad on leidnud endale sobiva ja huvitava töö erinevates spaades ja heaolukeskustes paljudes riikides nii Euroopas kui kaugemalgi. Mõned täiendavad oma teadmisi välismaal praktiseerides, teised planeerivad oma ettevõtte loomist või alustavad akadeemilise karjääriga. Võimalusi on palju.
Võimalikud tulevased töökohad:
- (turismi)ettevõtja,
- spaa- või heaoluasutuse juht,
- mõnda teist tüüpi rekreatiivse organisatsiooni või kuurordi juht,
- spaakeskuse juht,
- spaateenuste arendaja,
- spaa või heaolukeskuse turundusjuht,
- müügiosakonna juht.
„Otsides endale välispraktika kohta, märkasin ma, et spaahotellide juhid on väga huvitatud meie magistriprogrammist, kuna see tõepoolest keskendub selgelt sellele teemale. Nad on minusse seetõttu vastutulelikult suhtunud. Eks tulevik näitab, ent siiani on edukalt läinud."
Mikko Härkonen, Soome, vilistlane
„Heaolu ja spaateenuste disain ning juhtimise õppekaval on võimalik õppida nii individuaalset heaolu kui ka sellega seotud ettevõtlikust. Terviklik heaolu hõlmab kõiki eluvaldkondi ja just seda pakub ka antud õppekava – teemapõhiselt vajalikke teoreetilisi teadmisi, mida ka koheselt saab rakendada rahvusvaheliselt tuntud heaolu- ja spaaga seotud ettevõtetes praktiseerides."
Inna Bentsalo, vilistlane
„Õppejõude kuulates olen ma tõeliselt üllatunud, milliseid asju kusagil maailmas tehakse. Kõik välisõppejõud on palju juurde andnud. Näiteks Stefan Thelen ütles meile kohe alguses, et 4 päeva klassiruumis istuda ei ole mõtet – ja nii me läksimegi vaatama, kuidas päris spaades asjad käivad."
Annika Maripuu, vilistlane
Lisalugemist:
Eesti Spaaliit
European Spas Association
Global Spa Summit
SpaFinder
VAATA KA VASTUVÕTUTINGIMUSI
KONTAKT
Kai Tomasberg
magitrikava programmijuht
kai.tomasberg [ät] ut.ee