Ettevõtlus ja projektijuhtimine
RAKENDUSKÕRGHARIDUS
Päevaõpe
Sessioonõpe
Miks õppida ettevõtlust ja projektijuhtimist?
- Ainus kõrghariduse tasemel projektijuhtimise õppekava Eestis
- Praktiline ettevalmistus äri- või projektijuhi kvalifikatsiooni nõudvate ametikohtade jaoks
- Õppekava annab ulatuslikud majandusteadmised ettevõtlusega alustamiseks
ÕPPETÖÖ
Õppekava lõpetaja saab rakendusliku majanduskõrghariduse bakalaureusekraadiga koos ettevõtluses ja projektijuhtimises vajalike teadmiste ja oskustega. Õppekavas on kaks alusmoodulit: sotsiaalteadused ja majandusteadused. Neile järgneb ettevõtluskeskkonna suunamoodul, milles analüüsitakse ettevõtluskeskkonda ja käsitletakse organisatsiooni tugiprotsesside korraldamist. Ettevõtluse erialamoodulis pakutakse protsessipõhist ettevõtlusõpet ning läbitakse praktiline eelinkubatsiooniprogramm, et valmiks põhjalik ja lihvitud äriplaan. Projektijuhtimise erialamoodulis käsitletakse kõiki olulisi projektijuhtimise osi ning muu hulgas õpitakse koostama rahataotlusi.
Lisaks kohustuslikele moodulitele tuleb läbida valik- ja vabaainete moodul. Vabaaineid on omal vabal valikul võimalik võtta nii Tartu Ülikooli teistest teaduskondadest kui ka väljastpoolt Tartu Ülikooli. Alates 2020. aastast on võimalik läbida valikmoodul kas välismaa kõrgkoolides aineid tehes või välismaal praktikat tehes. Vaata täpsemalt
Rakenduskõrgharidusõppe kavas on suur osakaal praktikal, mis tuleb läbida üliõpilase valitud organisatsioonides. Lisaks kaasatakse õppetöösse aktiivselt praktikuid, kes jagavad üliõpilastele oma kogemusi, ning tehakse õppekäike ettevõtetesse.
Õppekava uuendused
2019. aastal toimus suur õppekavaarendus ja selle järel valmis põhjalikult uuendatud õppekava. Kaasajastati olemasolevate ainete sisu, toodi sisse uusi vajaminevaid aineid (sh suurem digikompetentsi õpe). Inkubatsiooni osa sissetoomine ja erinevate ettevõtlusainete koos õpetamine on suur muudatus õppekavas võrreldes varasemate aastatega ja lähtub viimase aja trendist ja nõuetest. Ka projektijuhtimise õppeained on nüüd integreeritud omavahel ja toetavad paremini praktiliste oskuste omandamist töise elu jaoks. Üliõpilased peavad kaitsma õppe käigus ärimudeli, alustava ettevõtte põhjaliku äriplaani, tegutseva ettevõtte arenduskava ja tegema erinevaid projekte.
ÕPPETÖÖ KORRALDUS
ÕPPEVORM | Päevaõpe ja sessioonõpe |
ÕPPE KESTUS |
Päevaõpe 3 aastat Sessioonõpe 4 aastat |
ÕPPEKAVA | 180 EAP (vaata õppekava) |
ÕPPEMAKS |
Päevaõpe tasuta Sessioonõpe 50 € ainepunkti eest. Õppetasu makstakse ainepunkti hinna alusel registreeritud ainete mahu järgi. Õppetasu maksmise alus on leping, mis sõlmitakse kahe nädala jooksul pärast immatrikuleerimist. |
ÕPPETÖÖ TOIMUMINE |
Päevaõpe toimub esmaspäevast reedeni. Õpitakse nii auditooriumis (loengutes, seminaridel ja praktikumides) kui ka iseseisvalt (töötades õppematerjalidega, tehes kodutöid, õppides virtuaalkeskkonnas, tehes õppepraktikat jne).
Õpingud lõpevad lõputöö kaitsmise või lõpueksamiga. Sessioonõppes toimub õppetöö osakoormusega ja on jaotatud nelja aasta peale. Osakoormusega õpe on tasuline. See on mõeldud eelkõige töötavatele inimestele, kes soovivad õppida töö kõrvalt väiksema koormusega.
Õppetöö toimub üks kord kuus neljal-viiel päeval nädalas (kolmapäevast või neljapäevast pühapäevani). Õpitakse nii auditooriumis (loengutes, seminaridel ja praktikumides) kui ka iseseisvalt (töötades õppematerjalidega, tehes kodutöid, õppides virtuaalkeskkonnas, tehes õppepraktikat jne). Sessioonõppes on üldjuhul võimalik teha ka praktika oma töökohas. Õpingud lõpevad lõputöö kaitsmise või lõpueksamiga. |
Miks valida ettevõtluse ja projektijuhtimise sessioonõpe?
KESKKOND
Ettevõtlust ja projektijuhtimist õpetavad suurte kogemustega õppejõud, vilistlased, kogenud spetsialistid ja praktikud. Paljud õppejõud on kirjutanud hea vastuvõtu leidnud õpikuid ja avaldanud teadusartikleid mainekates rahvusvahelistes teadusajakirjades ning osalevad aktiivselt teaduskonverentsidel ja ka korraldavad neid.
Et see õppekava on laiapõhjaline, kaasatakse õppejõude ka Pärnu kolledži teistest osakondadest, muudest Tartu Ülikooli valdkondadest ja teistest ülikoolidest (nt Tallinna Tehnikaülikool). Samuti kutsutakse õpetama tugevaid praktikuid nii Eestist kui ka mujalt. Teadustööd tehakse ettevõtluse ja projektijuhtimise suunal, ühendav joon on keskendumine väikestele ettevõtetele ja teenust pakkuvatele organisatsioonidele.
Pärnu kolledži ettevõtlusosakonna teadusteemad on üsna ainulaadsed, sest mujal Eestis nendega põhjalikult ei tegeleta. Ettevõtlusosakonna õppejõud teevad rakendusuuringuid, millest on võimalik kasu saada nii riigil, ettevõtjatel kui ka ettevõtetes töötavatel spetsialistidel.
Suvepealinnas Pärnus on meeleoluka tudengielu võimalusi ka talvel. Traditsiooniks on kujunenud
- jõulupidu-karneval,
- emakeelse ülikooli aastapäeva tähistamine,
- rebastenädal,
- Pärnu ööorienteerumine,
- tudengipeod Time Out jms.
Ühiselt käiakse üliõpilaste tali- ja suvemängudel. Samuti tegutseb Pärnu kolledžis aktiivne üliõpilasesindus ja tudengiteater K-äng2. Teoreetilisi teadmisi aitavad praktikas ellu äratada äriideede arendusprogramm Starter@Pärnumaa ning mitmesugused üritused, nagu konkurss „Ettevõtlik pärnakas“, Ajujaht ja Garage48.
VILISTLASENA
Lõpetajad asuvad sageli tööle spetsialistidena ning finants-, turundus-, müügi- vm valdkonna juhtidena ettevõtetes, samuti projektijuhtidena erinevates sektorites. Osa alustavad ise ettevõtlusega. Kuigi enamik vilistlasi töötab erasektoris, on meie lõpetajatel järjest rohkem väljavaateid ka avalikus ja vabasektoris.
Ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekava lõpetanutel on võimalus jätkata magistriõppes.
Pärnu kolledži magistriastme õppekavad on
Ettevõtluse ja projektijuhtimise õppekava lõpetajad on oodatud ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistriõppesse ja samuti on võimalik jätkata õpinguid teiste ülikoolide sarnaste magistrikavade alusel.