Õppeainetele registreerimine
Kõikidele ainetele, millel üliõpilane soovib osaleda, tuleb registreeruda õppeinfosüsteemis.
Registreerumine sügissemestri õppeainetele algab 15. mail ja kevadsemestri õppeainetele 15. detsembril ning lõppeb vastava semestri alguseks.
Esmakursuslastele on esimese semestri õppeainetele registreerumine avatud õppeaasta algusest ja kestab kaks nädalat.
Ainele registreerumisel võivad olla teatud piirangud:
- kohustuslikud eeldusained,
- läbitud õppekava(d),
- läbitud õppeaine(d),
- õppeaste (bakalaureuseõpe, magistriõpe jne),
- õppekava,
- omandatud kvalifikatsioon,
- osalejate piirarv,
- õppetöö toimumiskoht.
Kolme nädala jooksul õppeainele registreerumise algusest võib registreerumise piiranguks olla ka valdkond, instituut või kolledž ja õppevorm. See tähendab, et need üliõpilased, kelle jaoks on aine kohustuslik, saavad kolme nädala jooksul ainele registreeruda eelisjärjekorras. Kolme nädala möödudes läheb ÕIS-is valdkonna, insituudi, kolledži ja õppevormi piirang automaatselt maha ning siis võivad registreeruda ka ülejäänud soovijad, kui veel vabu kohti jätkub.
Kui ainetele registreerimise tähtaeg on möödas, tuleb TÜ Pärnu kolledži tudengitel, külalisüliõpilastel ja eksternidel ainetele registreerumiseks pöörduda TÜ Pärnu kolledži õppekorralduse spetsialisti poole.
Osakoormusega õppival üliõpilasel on kohustus igal semestril õppeainetele registeeeruda, välja arvatud juhul, kui õppekava täitmiseks on vaja sooritada ainult lõpueksam või lõputöö.
Õppeainetele mõjuva põhjuseta mitteregisteerumisel osakoormusega õppiv üliõpilane eksmatrikuleeritakse.
Pärast õppeainetele registreerumise tähtaega akadeemiliselt puhkuselt naasnud või vabanenud õppekoha täitnud üliõpilane registreeritakse üliõpilase soovil õppekava õppeainetele nädala jooksul akadeemilise puhkuse lõppemisest või õppekoha täitmisest.
Õppeainele registreerumisega võtab üliõpilane kohustuse läbida teadmiste kontroll õppeaine toimumise semestril ning õppeaine lõpul vastata õppeainete hindamise küsitlusele õppeinfosüsteemis. Ühel semestril saab õppeainetele registreeruda maksimaalselt 50 EAP mahus (mahu hulka ei arvata lõputöö mahtu).
Üliõpilasel on õigus tühistada ainele registreerumine kahe nädala jooksul alates esimese kontaktõppe toimumisest või ainekavas määratud tähtaja jooksul, mis on vähemalt 10% kontaktõppest. Sellisel juhul on üliõpilasel õigus registreeruda kokkuleppel vastutava õppejõuga teisele õppeainele, kuid seda vaid kahe nädala jooksul selles õppeaines esimese kontaktõppe toimumisest või ainekavas määratud registreerumise tühistamise tähtaja jooksul.
Kontaktõpe on õpiväljundite saavutamiseks õppekeskkonnas (sealhulgas e-õppes) toimuv õppetöö loengu, seminari, kollokviumi, praktikumi või individuaaltunni vormis.
Juhend õppetööle registreerumiseks.