Koostöövõrgustikud
European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB)
Tartu Ülikooli Pärnu kolledž on juriidilisest isikust liige 2006. aastast, esindajad dotsent Arvi Kuura ja lektor Margus Kõomägi. ECSB on suurim, vanim ja respekteerituim ettevõtluse edendamise organisatsioon Euroopas, kuhu kuulub ligi 400 liiget umbes 30-st riigist ning mis omakorda kuulub maailmaorganisatsiooni International Council for Small Business (http://www.icsb.org/). ECSB/ICSB ühendab nii praktikud kui ka teoreetikud. Arvi Kuura on ’rahvuslik asepresident’ Eestis.
International Project Management Association (IPMA)
Tartu Ülikooli Pärnu kolledž on juriidilisest isikust liige 2008. aastast, esindaja dotsent Arvi Kuura. IPMA on suurim, vanim ja respekteerituim projektijuhtimise erialaorganisatsioon maailmas. IPMA on katusorganisatsioon rahvuslikele erialaorganisatsioonidele, ühendades üle 50 rahvusliku organisatsiooni kõikidelt kontinentidelt. Otseliikmelisus on võimalik vaid siis, kui riigis puudub IPMA poolt tunnustatud organisatsioon. Eestis selline olukord ka veel on, kuid kolledži liikmeks võtmist kinnitades öeldi: "… we are delighted to welcome you as corporate member and hope that they will be able to act as the nucleus for the formation of an Estonian MA". On heameel märkida, et 2. märtsil asutati Pärnu kolledži auditooriumis 208 Eesti Projektijuhtimise Assotsiatsioon (EPMA – www.epma.ee), mis kavatseb ühineda IPMA-ga. Kui EPMA leiab IPMA poolt tunnustust, kandub kolledži liikmelisus automaatselt üle EMPA-sse, seni osaleb enamik ettevõtluse osakonna personali EPMA tegevuses üksikliikmetena.
Pärnu kolledž on juriidilisest isikust liige 2010. aastast. SDN on rahvusvaheline organisatsioonide võrgustik, mis ühendab teenuste disaini valdkonnast ja selle arendamisest huvitatud ettevõtteid ja ülikoole. SDN loodi 2004 aastal ning tegutseb 2008 aastast MTÜ-na, olles aktiivne kogukond, mis korraldab teenuste disaini konverentse, seminare, annab välja ajakirja jne. – liikmelisus selles võrgustikus on aidanud kolledžil arendada teenuste disaini kompetentsi ning olla valdkonna arendajaks Eestis. SDN’i juhib Prof. Birgit Mager, kes õpetab teenuste disaini kursust Pärnu kolledži „Teenuste disaini ja juhtimise“ magistrikavas.
The Association for Tourism and Leisure Education (ATLAS)
Organisatsioon on asutatud 1991. aastal, et arendada turismi- ja vaba aja valdkonna haridus- ja koolitusasutuste omavahelist koostööd. ATLAS’e kaudu korraldatakse õppejõudude- ja üliõpilasvahetust, viiakse ellu riigiüleseid uurimisprojekte, toetatakse õppekavade arendamist ja õpetajate professionaalset arengut. Hetkel on organisatsioonil liikmeid rohkem kui 70 riigist.
Organisatsiooni liikmed saavad valida 11 uurimisgruppi vahel, et üheskoos viia ellu sektori arengut toetavaid uurimis- ja arendusprojekte. Uurimistöö tulemusi publitseeritakse rahvusvaheliselt tunnustatud kirjastuste toel.
TÜ Pärnu kolledž on ATLASe liige 2011. aastast. Liikmena osaletakse iga-aastasel konverentsil artiklite ja ettekannetega ning erinevate uurimisgruppide töös.
Travel and Tourism Research Association (TTRA)
Organisatsiooni eesmärk on tugida reisi- ja turismisektorit, toetades valdkonna hariduse arengut, publitseerides uuringutulemusi ning edendades liikmetevahelist võrgustumist. TTRA peamine siht on edendada turismialast uurimistööd. Selleks korraldatakse iga-aastaseid teaduskonverentse, antakse välja uurijate stipendiume nii üliõpilastele kui ka akadeemilistele töötajatele, korraldatakse veebipõhiseid seminare uurimismeetodite ning spetsiifiliste teemade kohta.
TÜ Pärnu kolledž on TTRA liige alates 2012. aastast. Liikmena osaletakse iga-aastastel teaduskonverentsidel artiklite ja ettekannetega ning alates 2013. aastast kuulub Heli Müristaja TTRA Euroopa osakonna seitsmeliikmelisse juhatusse.
The European Federation of the International Council on Hotel, Restaurant, & Institutional Education (EuroCHRIE)
EuroChrie on rahvusvahelise organisatsiooni ICHRIE Euroopa, Vahemere piirkonna ja Aafrika piirkonna esindajate ühendus. EuroCHRIE liikmeskonda kuulub 169 hotelli- ja turismikooli ning ülikooli. Organisatsioon teeb tihedat koostööd avaliku ja era sektori esindajatega ning eesmärk on üheskoos kujundada turismisektori tulevikku.
EuroCHRIE pakub oma liikmetele võimalust vahetada informatsiooni, korraldades konverentse, andes välja publikatsioone ning toetades võrgustike arendamist.
TÜ Pärnu kolledž on organisatsiooni liige alates 2003. aastast ning turismiosakonna töötajad osalevad ühenduse iga-aastasel konverentsil artiklite ja ettekannetega. Tänu EuroCHRIEle on tekkinud suur hulk väga häid kontakte Euroopa ja muu maailma turismiuurijate ja -koolitajatega, keda kutsutakse sagedasti Pärnusse üliõpilasi ja sektori esindajaid õpetama, kellega koos viiakse läbi uurimisprojekte ning koostatakse ühiseid teadusartikleid. Samuti käiakse ise teiste koolide juures õppetööd tegemas.
International Association of Hotel Schools (EUHOFA)
Organisatsioon loodi 1955. aastal ning see ühendab maailma juhtivaid hotelli- ja turismikoole. Hetkel on liikmeid üle terve maailma enam kui 200. Kõikide organisatsiooni liikmete kohus on pakkuda koolis kõrgeimal tasemel õpetust. Organisatsiooni eesmärk on aidata kaasa hotelli- ja turismikoolide võrgustumisele, ideede vahetamisele ning uute arendusprojektide ellu kutsumisele.
TÜ Pärnu kolledž on organisatsiooni liige 2003. aastast. Kooli esindaja osaleb iga-aastasel ülemaailmsel kongressil ning vahepealsel ajal suheldakse omavahel õppekava arenduse, praktikakohtade vahendamise ning uuendustele suunatud projektide osas. 2011.aastal oli Pärnu kolledžil koostöös Eesti Turismi- ja Hotellikõrgkooliga au korraldada organisatsiooni 50. juubeliaasta kongressi.
Eesti Turismifirmade Liit (ETFL)
Eesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL)
Eesti Turismihariduse Liit (ETHL)
Eesti Projektijuhtimise Assotsiatsioon (EPMA)